Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου 2010

Φιλική ισοπαλία στη Νεάπολη (1-1)

Πολύ καλές και οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Στο 33’ οι Νικαιώτες πήραν το προβάδισμα με γκολ του Άλβες μετά από ωραία ατομική προσπάθεια του Κωνσταντινίδη. Στο 45’ μετά από λάθος της «κυανόλευκης» άμυνας τα «καναρίνια» έφεραν το ματς στα ίσα με τέρμα του Πασά. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, οι Αγρινιώτες είχαν δοκάρι από εκτέλεση φάουλ του Γκούνκελ. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, χωρίς ωστόσο να αλλάξει κάτι όσον αφορά το τελικό σκορ και το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Παναγιωτόπουλος (88’ Θεοδωρόπουλος), Κωνσταντινίδης, Μελαμπιανάκης (75’ Ρουσάκης), Αρβανίτης (75΄Μακράκης), Πέτρου, Σάλτο (70’ Βλάχος), Πασάς (75’ Μανωλιάδης), Σπυριδάκης (79’Ερρίκος), Άλβες (46’ Ντιαλό), Ντε Φαρία (78’ Γιόνδης), Δελήμπασης (70’ Τσιμικλής).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Νταλακούρας): Τζενάμο, Μπακάκης (46’ Ρότσα), Βούκοβιτς (46’ Γκόλιας), Αναστασιάδης, Κούσας, Γκούνκελ (69’ Μόρετς), Μουμίν (75’ Ενζεγκουέλε), Μπαϊκαρά (69’ Μπελεβώνης), Παπάς (46’ Μπουμάλ), Καραμαλίκης (56’ Δέντσας), Πασάς (68’ Καούνος).

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗ ΕΙΔΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ