Σάββατο 31 Ιουλίου 2010

Συμπεράσματα και...Παππάς!

Ισόπαλη 2-2 αναδείχθηκε η ομάδα του Παναιτωλικού με αντίπαλο τον Πανιώνιο στο φιλικό προετοιμασίας στο Καρπενήσι. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν μπροστά σε 1500 φιλάθλους των ‘’καναρινιών’’, οι οποίοι δημιούργησαν καταπληκτική ατμόσφαιρα.
Το σκορ άνοιξε για λογαριασμό του Πανιωνίου στο 8ο λεπτό, με το Γουνδουλάκη να εκτελεί φάουλ και το Μανιάτη με κεφαλιά να κάνει το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Παναιτωλικός, μετά από κόρνερ του Γκούνκελ και κεφαλιά-πάσα του Αναστασιάδη προς το Μόρετς ισοφάρισε σε 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με χαλαρούς ρυθμούς. Στο 61’, η μπάλα μετά από βολέ του Τζενάμο έφτασε στο Γκούρμα που εκμεταλλευόμενος την ολιγωρία των αμυντικών του Πανιωνίου έκανε το 2-1 με πλασέ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 64’, όταν το σουτ του Κούκετς κόντραρε σε πόδια αμυντικών του Παναιτωλικού και κατέληξε στα δίχτυα του Τζενάμο.

Παναιτωλικός: Mπαμπανιώτης, Μπακάκης, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Παλαιολόγος, Μόρετς, Γκούνκελ, Μπαϊκαρά, Καούνος, Θεοδωρίδης, Πασάς. Έπαιξαν και οι Τζενάμο, Μπελεβώνης, Βούκοβιτς, Μεταξούλης, Κούσας, Μουμίν, Μπουμάλ, Καραμαλίκης, Μπερερής και Γκούρμα.
Πανιώνιος: Μάχο, Γιόνσον (63’ Γκόντφρεντ), Φουγκουάγιο, Λάτκα (46’ Κοντοές), Σιόβας, Οκόρο (81’ Εντζίκε), Κουμορτζί (46’ Οκπάκο), Μανιάτης (86’ Αναστασόπουλος), Γουνδουλάκης (43’ Κούκετς), Μπάλαμπαν (52’ Σκούρτης), Σαλαλί (46’ Τσότσαλιτς).