Σάββατο 31 Ιουλίου 2010

Χωρίς νικητή το φιλικό με Πανιώνιo

Ισόπαλος 2-2 αναδείχτηκε ο Παναιτωλικός με τον Πανιώνιο, στο πρώτο φιλικό που έδωσε στο Καρπενήσι, μπροστά σε 1500 φιλάθους του, που δημιούργησαν εκπληκτική ατμόσφαιρα.
Σε μια μέτρια, ποιοτικά αναμέτρηση, ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, όταν ο Γουνδουλάκης εκτέλεσε φάουλ και ο Μανιάτης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Η απάντηση των "καναρινιών" ήρθε στο 18ο λεπτό, όταν από κόρνερ του Γκούνκελ και κεφαλιά-πάσα του Αναστασιάδη και ο Μόρετς με κοντινό πλασέ, έκανε το 1-1.
Στην επανάληψη, οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν στο 61ο λεπτό, όταν ο Γκούρμα πήρε τη μπάλα από βολέ του Τζενάμο, εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία των αμυντικών του Πανιωνίου και με πλασέ, έκανε το 2-1. Τρία λεπτά αργότερα (64'), οι Νεοσμυρνιώτες ισοφάρισαν, όταν το σουτ του Κούκετς κόντραρε σε πόδια αμυντικών και κατέληξε στα δίχτυα του Τζενάμο (2-2).

Παναιτωλικός: Mπαμπανιώτης, Μπακάκης, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Παλαιολόγος, Μόρετς, Γκούνκελ, Μπαϊκαρά, Καούνος, Θεοδωρίδης, Πασάς.

Έπαιξαν και οι Τζενάμο, Μπελεβώνης, Βούκοβιτς, Μεταξούλης, Κούσας, Μουμίν, Μπουμάλ, Καραμαλίκης, Μπερερής και Γκούρμα.

Πανιώνιος: Μάχο, Γιόνσον, Λάτκα, Σιόβας, Φουγκουμάγιο (δοκ), Κουμορτζί, Μανιάτης, Οκόρο (δοκιμ), Γουνδουλάκης, Μπάλαμπαν, Σαλαλί (δοκιμ).

Ρεπορτάζ-Καρπενήσι: Γ. ΤΣΙΝΤΖΕΛΗΣ