Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 4-0

Δεν θα μπορούσε να υπάρχει καλύτερο ντεμπούτο για τον Μπάμπη Τεννες μπροστά στο κοινό της ομάδα μας. Οι παίκτες του για πρώτη φόρα φέτος πέτυχαν 4 γκολ χαρίζοντας μια εύκολη νίκη. .Η ομάδα του Αγροτικού Αστέρα το μόνο που κατάφερε είναι να επιδίδεται σε όλη τη διάρκεια του αγώνα σε σκληρά μαρκαρίσματα με τον επικίνδυνο διαιτητή Δημητροπουλο να τα ανέχεται σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Το μονό αρνητικό της σημερινής αναμετρήσεις ήταν η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Μουμιν στο 74λεπτο με αποτέλεσμα να μην βρίσκεται στη δια του θεση Μπάμπη Τεννέ για το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Λεβαδιακο

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο 7λεπτο με τον Γκούρμα. Η συνέχεια ήταν ανάλογη με τους παίκτες του Μπάμπη Τεννε να δημιουργούν φάσεις αλλά να μην μπορούν να της τελειώσουν. Οι παίκτες του Αγροτικού Αστέρα δεν δημιουργούσαν φάσεις παρά μόνο σκληρά μαρκαρίσματα υπό την ανέχεια του Δημητροπουλου.Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τους παίκτες του Αγροτικού Αστέρα πίσω στο σκορ και με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Παπαδόπουλο στο 40λεπτο.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά για την ομάδα μας προσπαθώντας να βάλει ενα δεύτερο γκολ και να τελειώσει το παιχνίδι. Οι χαμένες ευκαιρίες συνεχίστηκαν μέχρι το 68λεπτο όταν ο Καουνος που μόλις είχε περάσει στο αγωνιστικό χώρο κατάφερε να σκοράρει και να τελειώσει το παιχνίδι. Η συνέχεια ήταν ανάλογη με τους παίκτες του Αγροτικού Αστέρα να χτυπούν και τον Δημηητροπουλο να μην τους τιμωρεί.Τέλος στο 83λεπτο  ο σπεσιαλίστας Θεοδωριδης με ωραία εκτέλεση φάουλ πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα μας και ο νεοεισελθών Μπελεβωνης με ωραία ενέργεια στο 90λεπτο πέτυχε το τέταρτο γκολ με αποτέλεσμα να αποθεωθεί από τους φίλαθλους της ομάδας μας

Μικρά μικρά...

-Το παιχνίδι θα το ακούσουμε από το Ράδιο Ακαρνανία

-Αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι του Μπάμπη Τεννε στο πάγκο της ομάδα μας μπροστά στο κοινό της ομάδα μας

-Ο κόσμος δεν είναι πολύς σε σχέση με άλλες φορές, γύρο στους 3.000

-Ο Μπαμπης Τεννες προτίμησε τον Βούκοβιτς αντι του Γκόλια, με τον πρώτο να κάνει την πρώτη εμφάνιση για φέτος

-Το σύστημα που έχει επιλέξει ο Μπάμπης Τεννές είναι το 4-2-3-1 με τον Αγροτικό αστέρα να παίζει με 4-4-2

-Πολύ καλή ατμόσφαιρα έχουν δημιουργήσει στο γήπεδο οι φίλαθλοι της ομάδα μας

-Έντονος εκνευρισμός υπάρχει στις κερκίδες, μετά τις αποφάσεις του διαιτητή Δημητρόπουλο

Συνθέσεις

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τζενάμο, Ρότσα, Βούκοβιτς, Κούσας, Ετζενγκουέλε, Δέντσας, Μουμίν, Μπουμάλ, Μπαϊκαρά, Θεοδωρίδης, Γκούρμα.

Αγροτικός Αστέρας (Περικλής Αμανατίδης):
Γουναρίδης, Αγγελόπουλος, Κούτσης, Μερεσιώτης, Ναλμπάντης, Ν. Παπαδόπουλος, Γ. Παπαδόπουλος, Σαπάνης, Στεφανίδης, Τσουκαλίδης, Γκόμεζ.

Live

1'  ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

5' Πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Μπαικαρα να πασάρει με το κεφάλι στο Θεοδωρίδη αλλά το σουτ του τελευταίου κοντράρει και η μπάλα περνάει κόρνερ

7' Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για την ομάδα μας με το Γκούρμα! Μέτα από πολύ ωραία σέντρα του Θεοδωρίδη ο Γκούρμα με κεφαλιά ψαράκι κάνει το 1-0

18' Νέα καλή ευκαιρία για την ομάδα μας, με τον Μπουμάλ ομως να μην κάνει σωστό γύρισμα και να χάνατε μια καλή ευκαιρία

19' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας όταν ο Ετζενγκουέλε έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα όμως, να περνάει ελάχιστα άουτ

24' Ωραία επιθετική ανάπτυξη για την ομάδα μας με τον θεοδωρίδη να μην τελειώνει καλά την φάση και η μπάλα να καταλήγει εύκολα στα χέρια του Γουναρίδης

26' Ο Μπουμάλ μπαίνει μέσα στην περιοχή και ανατρέπεται με τον κύριο Δημητρόπουλο να μην δίνει το πέναλτι για την ομάδα μας

40' Κόκκινη κάρτα(δεύτερη κίτρινη) για τον Γ. Παπαδόπουλο! Ο τελευταίος τράβηξε την φανέλα του Θεοδωρίδη και έτσι ο Αγροτικός Αστέρας έμεινε με 10 παίκτες

45' ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46' ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

50' Ωραίο μακρινό σουτ του Θεοδωρίδη με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ

52' Συνεχίζονται τα άσχημα μαρκαρίσματα των παικτών του Αγροτικού Αστέρα με τον Δημητρόπουλο να δείχνει ανέχεια

54' Τη θέση του Μπούμαλ παίρνει ο Παππάς

64' Δοκάρι για την ομάδα μας!!! Ο Μουμίν με δυνατό μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Γουναρίδη με την μπάλα στη συνέχεια να φεύγει άουτ

66' Τη θέση του Μπαικαρά παίρνει ο Καούνος

68' Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για την ομάδα μας τον Καουνο που μόλις είχε περάσει αλλαγή! Μέτα από πολύ ωραία σέντρα του Θεοδωρίδη ο Παππάς προλαβαίνει τον Γουναρίδη με τον τελευταίο να την δίνει στο Καουνο και αυτός σε κενή εστία να κάνει το 2-0

74' Κόκκινη κάρτα(δεύτερη κίτρινη) για την ομάδα μας με τον Μουμίν!

81' Τη θέση του Γκούρμα παίρνει ο Μπελεβώνης

83' Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για την ομάδα μας με τον Θεοδωριδη! Μέτα από ωραία εκτέλεση φάουλ του σπεσιαλίστα Θεοδωρίδη η ομάδα μας πετυχαίνει το 3 γκολ για σήμερα

90' Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για την ομάδα μας με τον Μπελεβώνη με το τελευταίο μετά από ωραία ενέργεια να κάνει το 4-0