Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

ΠΕΤΑΞΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ...

Μπροστά σε  πέντε χιλιάδες κόσμο η ομάδα του Γιάννη Νταλακουρα , πέτυχε μια τεραστία βαθμολογική νίκη καθώς κατάφερε να εδραιωθεί μονή της στην κορυφή του βαθμολογικού πινάκα. Με το κόσμο διπλά της, μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να προηγηθεί νωρίς, με εκτελεστή αυτή τη φορά, τον Μάριο Γκουρμα. Η συνέχεια ήταν ανάλογη, με την ομάδα μας, να κυνηγάει ένα δεύτερο γκολ χωρίς όμως αποτέλεσμα. Μέτα το πρώτο μισάωρο όμως, έριξε την απόδοση της χωρίς όμως αυτό να το πληρώσει και έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.Το δεύτερο ημίχρονο, δεν ήταν ανάλογο με το πρώτο, η ομάδα του Γιάννη Νταλακουρα δεν ήταν καλή, με αποτέλεσμα να  δώσει το δικαίωμα στην ομάδα του Πανθρακικου να απειλήσει δίχως αποτέλεσμα όμως. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματα της αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε.
 Η τελευταία φάση του αγώνα έγινε στο 92 με τον σουτ του Παχουλη όμως να κοντράρει και να περνάει άουτ.Η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει μια εύκολη νίκη αλλά αυτο είναι λογικό ,διότι ο Πανθρακικος έχει μια καλή ομάδα Τέλος αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον Γιάννη Νταλακουρα και στους παίκτες του καθώς κατάφεραν να φέρουν την ομάδα στη πρώτη θέση. Ο επόμενος αγώνας της ομάδα μας είναι με τον Ιωνικό την Τετάρτη

Μικρά μικρά...

-Τον αγώνα θα τον ακούσουμε από το Ράδιο Ακαρνανία

-Πολύ καλή ατμόσφαιρα έχουν δημιουργήσει οι οπαδοί μας

-Το γήπεδο είναι σχεδόν γεμάτο

Παναιτωλικός (Γιάννης Νταλακούρας): Τζενάμο, Κούσας, Γκόλιας, Ρότσα, Αναστασιάδης, Παλαιολόγος, Μπουμάλ, Γκούρμα, Γκούνκελ, Δέντσας, Καραμαλίκης.

Πανθρακικός (Εμίλιο Φερέρα):
Κουτσόπουλος, Περπερίδης, Κανωτίδης, Νατσούρας, Ζησόπουλος, Μαρσέλο, Λόπεζ, Αρσενίεβιτς, Σουλτανίδης, Παπουλής, Σίμωσης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1' ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

4'  Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για την ομάδα μας με τον Γκούρμα.Μετά από ωραία σέντρα του Μπουμάλ ο Γκούρμα με ωραία κεφαλιά  στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του Κουτσόπουλου

8'  Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Γκουρμα όμως να μην καταφέρνει να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας

25' Καλύτερος ο Παναιτωλικός στα πρώτα 25 λεπτά της αναμέτρησης

33' Νεα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Μετά από ωραία σέντρα του Γκούνκελ ο Γκούρμα δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με την μπάλα να περνάει άουτ

45' ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46' ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

55' Καλή ευκαιρία για την ομάδα του Πανθρακικου αλλά ο Τζεναμο με ωραία απόκρουσή λέει "όχι"

75' Καλύτερη η ομάδα του Πανθαρικου καθώς έχει τον έλεγχο και απειλεί

80' Έχει ανεβάσει λίγο την απόδοση της, η ομάδα μας και προσπαθεί στις αντεπιθέσεις, να πετύχει ένα δεύτερο γκολ

85' Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας, καθώς κέρδισε φάουλ στην γραμμή της περιοχής αλλά ο Γκουνκελ δεν κατάφερε να περάσει την μπάλα από το τοίχος

86' Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας καθώς ο Αναστασιαδης από κοντά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

86' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας αλλά ο Γκουνκελ δεν κατάφερε να σκοράρει

89' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Γκουρμα όμως να μην τα καταφέρνει

92' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Πανθρακικου αλλά ευτυχώς για την ομάδα μας το σουτ του Παχουλή κόντραρε και πέρασε άουτ