Δευτέρα 30 Ιουλίου 2018

Νίκη- Παναιτωλικός 0-6

Φιλικό αγώνα με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου έδωσε απόψε ο Παναιτωλικός στο Πανθεσσαλικό στάδιο και επικράτησε με 6-0. Στο 21’ ο Έρικσον άνοιξε το σκορ και στο 32’ ο Μοράρ έκανε το 2-0. Στο 37’ ο Χαντάκιας με κεφαλιά πέτυχε το τρίτο γκολ, για να ακολουθήσουν άλλα δύο στο 41’ από τον Ντίας και στο επόμενο λεπτό από τον Μανά. Στο 51’ ο Παρράς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στην αρχική ενδεκάδα ήταν οι: Κυριακίδης, Λιάβας, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Μιχάι, Έρικσον, Πάουλο, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά, Μοράρ (34’ Βασιλούδης).

ΥΣτο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Ρότσα, Μαλής (71’ Γιαννιώτης Δ.), Άργκους, Αγρόδημος, Τσιγγάρας (71’ Νταλακούρας), Βασιλούδης, Κόκκορης, Μπελεβώνης, Παρράς.
Η αποστολή επιστρέφει στο Αγρίνιο όπου θα συνεχίσει την προετοιμασία της στο Emileon με προπόνηση την Τρίτη στις 7.00 μ.μ.